צור קשר


מוריה 44, חיפה

04-8388121
צור קשר

חדשות ומבצעים

מאמרים

המרפאה

תאור ושימוש בציוד מתקדם

המדריך לחיוך בריא

צחצוח ושימוש בעזרים דנטליים

מחלות בחלל הפה

מחלות שיניים מחלות חניכיים נגעים בחלל הפה

הריון ושיניים

טיפול שיניים בהריון טיפול שיניים בזמן הריון וקרינת רנטגן שימוש בתרופות בזמן ההיריון

פחד מרופא השיניים

סובלים מדנטלופוביה איך מפחיתים את מפלס הפחד? שיטת הפחתה - גז צחוק שיטת הפחתה - סדציה שיטת הפחתה - הרדמה מלאה (כללית) עצות נוספות ומועילות

טיפולים

טיפולים אסטטים הלבנת שיניים ציפויים מחרסינה שחזורים (סתימות) בצבע השן כתרי חרסינה גשר מרילנד או גשר כירסום שיקום הפה טיפולי שורש כירורגיה

שתלים

תאור השתלים מה קודם להשתלה? איך מתבצעת ההשתלה? שיטות להשתלות השתלות שיניים ובניית עצם חדשה - G.B.R מהו אורך החיים של השתלים? השתלת שיניים - שן בודדת השתלת שיניים - לסת שלמה

חריקה והידוק שיניים ברוקסיזם

מפרקי הלסת - חריקה והידוק שיניים מה זה סימני ברוקסיזם? גורמים לברוקסיזם הטיפול בברוקסיזם

ילדים

טיפול שיניים לילדים צחצוח שיניים איך ומתי? טיפול בפלואוריד ואיטום חריצים מהו איטום חריצים? למה חשוב לטפל בשיניים נשירות? מהי עששת גיל הרך? כיצד ניתן למנוע עששת בגיל הרך? מה לעשות במקרה של חבלה בשיניים הנשירות (חלב)? מה לעשות במקרה של חבלה בשיניים קבועות? מה צפוי לאחר הרדמה מקומית? מה צפוי לאחר עקירת שן? חרדה דנטלית אצל ילדים

תאור השתלים

עד לפני כ – 20 שנה אנשים שאיבדו את שיניהם אלטרנטיבית הטיפול שעמודו היו כתרים או תותבות חלקיות או שלמות שלא היווה פתרון מושלם.

עם התקדמות המדע והטכנולוגיה בתחילת שנות ה-80 יצא פרופ' ברנמרק אורטופד משוודיה עם השתל הדנטלי הראשון עשוי מטיטניום שנראה כמו בורג שמוחדר בתוך הלסת כתחליף לשן טבעית.

במשך השנים ועד היום שופר השתל וצופה בחומרים בעלי כושר התמזגות ביולוגים המאפשר תהליך שנקרא אוסטאואינטגרציה (איחוי בין השתל לעצם) ובסופו של תהליך זה על השתל שעוגן בעצם ניתן לבנות מערכות של שיניים (כתרים ותותבות) לאחר תקופת המתנה של 3-6 חודשים.

בשנים האחרונות במקרים מסוימים החלו להיכנס שיטות חדישות להשתלות מיידיות לאחר עקירות שיניים עם הרכבה של כתר זמני או מערכות שיניים של לסת שלמה.

המערכות האלה מורכבות על 4-6  שתלים המוחדרים בעזרת מדריך כירורגי שמבוצע בעזרת  C.T.  (סי.טי) ותוכנת הדמייה מונחת מחשב של חב' נובל באיוקאר  NOBEL BIOCARE (או של חברות אחרות) שבמהלכה מוחדרים 4-6 שתלים ועליהם שיקום קבוע מוברג, לשיחזור לסת מחוסרת שיניים.

שיטה זו חדשה יחסית ועלותה הגבוהה מהשיטות הקונבנציונליות אך כנראה בעתיד היא תהייה שיטה נפוצה מאד.

 

היתרונות של שיטה זו הם רבים:

 

א.    חתכים מינימליים בחניכיים.

ב.     קיצור זמן החלמה.

ג.      הפחתה משמעותית של הכאב לאחר הטיפול.

ד.     אפשרות הרכבת מערכת השיניים הקבועות לאחר כמה שעות או למחרת היום – teeth in a day        

                          

חסרונות של השיטה הזו:

 

א.    לא מתאימה לכל המטופלים כגון בעיות בריאות.

ב.     דרושה כמות ואיכות של עצם התחלתית מינימלית שלא קיימת בהרבה מקרים ואז יש צורך בבניית עצם חדשה כדי שיהיה ניתן לבצע שתלים דבר המאריך את משך הטיפול ומעלה את עלויות הכספיות.  המשך למאמר הבא מה קודם להשתלה?