צור קשר


מוריה 44, חיפה

04-8388121
צור קשר

חדשות ומבצעים

מאמרים

המרפאה

תאור ושימוש בציוד מתקדם

המדריך לחיוך בריא

צחצוח ושימוש בעזרים דנטליים

מחלות בחלל הפה

מחלות שיניים מחלות חניכיים נגעים בחלל הפה

הריון ושיניים

טיפול שיניים בהריון טיפול שיניים בזמן הריון וקרינת רנטגן שימוש בתרופות בזמן ההיריון

פחד מרופא השיניים

סובלים מדנטלופוביה איך מפחיתים את מפלס הפחד? שיטת הפחתה - גז צחוק שיטת הפחתה - סדציה שיטת הפחתה - הרדמה מלאה (כללית) עצות נוספות ומועילות

טיפולים

טיפולים אסטטים הלבנת שיניים ציפויים מחרסינה שחזורים (סתימות) בצבע השן כתרי חרסינה גשר מרילנד או גשר כירסום שיקום הפה טיפולי שורש כירורגיה

שתלים

תאור השתלים מה קודם להשתלה? איך מתבצעת ההשתלה? שיטות להשתלות השתלות שיניים ובניית עצם חדשה - G.B.R מהו אורך החיים של השתלים? השתלת שיניים - שן בודדת השתלת שיניים - לסת שלמה

חריקה והידוק שיניים ברוקסיזם

מפרקי הלסת - חריקה והידוק שיניים מה זה סימני ברוקסיזם? גורמים לברוקסיזם הטיפול בברוקסיזם

ילדים

טיפול שיניים לילדים צחצוח שיניים איך ומתי? טיפול בפלואוריד ואיטום חריצים מהו איטום חריצים? למה חשוב לטפל בשיניים נשירות? מהי עששת גיל הרך? כיצד ניתן למנוע עששת בגיל הרך? מה לעשות במקרה של חבלה בשיניים הנשירות (חלב)? מה לעשות במקרה של חבלה בשיניים קבועות? מה צפוי לאחר הרדמה מקומית? מה צפוי לאחר עקירת שן? חרדה דנטלית אצל ילדים

נגעים בחלל הפה

הופעת נגעים ברירית חלל הפה שונים בצבע הרירית.

כל פצע שאיננו מתרפא מהווה נורת הזהרה. יש לפנות לרופא השיניים בכדי לאבחן את סוג הנגע. הנגעים בחלל הפה יכולים להיות סימנים ראשונים מחשידים של מצבים טרום סרטניים או סרטניים או של מחלות מקומיות או סיסטמיות כלליות.

קנדידה  הינה פיטריה הגורמת לזיהום ברירית מערכת העיכול מחלל הפה ומטה ובנרתיק היא מופיעה בצורה של רובד לבן על הלשון ובלתי. במקרה הזה לאחר האבחנה יש לפנות לרופא משפחה בכדי לקבל הפנייה למשטח.

סוכרת שמתבטאת ביובש בפה, מחלת חניכיים מתקדמת בזמן קצר עם בצקת ואודם בחניכיים, סופגת עצם ו השיניים  עם התקדמות המחלה מתנדנדות ונופלות.

לאוקמיה (סרטן הדם) סימנים מחשידים: מצב דמוי דלקת חניכיים המתבטא בנפיחות, דימום יתר. כהשתופעה מתגלה אצל ילדים ובני נוער המצב מגביר את החשד שמדובר בלאוקמיה מאחר שדלקת החניכיים איננה אופיינית לגילאים צעירים מאד. במקרה הזה מפנים את המטופל לרופא משפחה או רופא ילדים כדי לבצע בדיקה ראשונית של ספירת דם. לפי הממצאים הקליניים ותוצאות הספירה הרופא יחליט על ביצוע בדיקות נוספות.

מחלות לב וכלי דם: שם כולל לטרשת עורקים: הצטברות משקעים על גבי דופן העורקים במהלך הזמן המשקעים גדלים וגורמים לחסימת כלי הדם שיכול לגרום לשבץ מוחי, התקף לב, נמק בגפיים. הסימנים בפה: דלקת חניכיים מוזנחת אשר מחקרים קושרים בינה לבין פגיעה בכלי דם. לפי אחת התיאוריות החיידקים המצויים בחניכיים גורמים ליצירת קריש דם בתוך כלי הדם מה שעלול לגרום לסתימת כלי הדם בהמשך, להחמרה מחלה קיימת ובמקרים קיצוניים להתקף לב. רופא השיניים יפנה לרופא משפחה ולרופא קרדיולוג, הבדיקות שיבוצעו כוללות בדיקת דם (המצביעות על גורמי סיכון כמו כמות גבוהות של כולסטרול רע ושומנים בדם) מיפוי ואקו לב ובדיקות אחרות.

סרטן בחלל הפה: מגוון נגעים בחלל הפה עלולים לפתח מאמירויות ולפגוע בכל חלל הפה: לשון, חיך, לחיים עצמות הלסת. הנגעים האלה בד"כ אינם גורמים לכאב והם עלולים להתפתח באזורים חבויים, שניתנים להבחנה ע"י רופא השיניים בלבד. סרטן הפה היא אחת  המחלות הנוראות הקיימות ובניגוד לסוגי סרטן אחרים בסוג זה לא חל כל שינוי במס' החולים בשנה כי המודעות למחלה כמעט שאינה קיימת. מס' המתים  כתוצאה מסרטן הפה מדי שנה גבוה מאשר התמותה מסרטן צוואר הרחם או מלנומה. איבחון מוקדם ע"י רופא השיניים עשוי להציל עד 75% מהמקרים. בקבוצת הסיכון נמצאים מעשנים כבדים, צרכני אלכוהול וכאלה שעברו את גיל ה-40. כל שינוי נגע, פצע, כיב, שינוי בצבע הרירית מהווים נורה אדומה המחייבת פניה לרופא השיניים. בכדי לאשר את האבחנה יש לבצע ביופסיה של הנגע ובדיקה במיקרוסקוף. הטיפול במחלה כולל לרוב פעולה כירורגית ביחד עם טיפול כימוטרפי.

אפטה – נגע כואב צורה אליפטית בצבע צהבהב ובהיקפו מעגל אדמומי ממדיו מגיעים לקוטר שלב 1/2 ס"מ ויכולים להתמקם בכל מקום בחלל הפה. בד"כ נגעים אלו נעלמים לאחר כשבוע, עפ"י הספרות האפטות נגרמות כתוצאה: בעיות בהיגנייה, חוסר ויטמין B2 , בעיה תורשתית, שינויים הורמונליים, אלרגיה למזון מסוים ובמרבית המקרים מתח נפשי בחודש הקדם להופעת האפטה. הטיפול: המתנה של מס' ימים תעשה בד"כ את העבודה. כדי להקל על הכאב ואי הנוחות מומלץ להשתמש במשחת E   ORACORT (מחייב מרשם רופא) או תכשיר KANKA הנמכר ללא מרשם.